Kokybės ir informacijos telefonas8 700 77017

GAISRINĖ SAUGA ĮMONĖJE – TIK „DĖL PLIUSO“ AR UŽTIKRINANTI SAUGUMĄ?

Gaisras – viena baisiausių nelaimių galinčių ištikti žmogų. Nuo menkiausios žiežirbėlės, neatsargaus rūkymo ar įrenginių techninių gedimų gali įsižiebti milžiniška ugnis, neretai kainuojanti ir žmonių gyvybes. Kasmet Lietuvoje kyla daugiau nei 1000 gaisrų, nusinešančių dešimtis žmonių gyvybių. Lapkričio mėnesio duomenimis, šiemet jau kilo daugiau nei 5000 gaisrų, kuriuose žuvo 61 žmogus. Žinoma, dauguma gaisrų įsiplieskia individualiuose namuose, tačiau kokia įmonė apsaugota nuo nelaimės jos viduje? Ar esate įsitikinę, jog patalpose viskas atitinka gaisrinės saugos reikalavimus, o darbuotojai žino, kaip elgtis kilus gaisrui? Gaisrine sauga rūpintis būtina ne tik „dėl pliuso“ ir tam, kad inspektoriai nerastų prie ko prikibti, bet, svarbiausia, tam, kad išvengtumėte nelaimės bei materialinių ir žmogiškųjų nuotolių.
 
Ką tikrina inspektoriai?
Priešgaisrinės priežiūros pareigūnai, atsižvelgdami į tai, kokiai objektų grupei priklauso statinys, periodiškai atlieka planinius gaisrinės saugos patikrinimus. Atvykę inspektoriai atidžiai apžiūri patalpų atitikimą saugos reikalavimams ir visus, su gaisrine sauga susijusius dokumentus. Tikrinama, ar objekte parengtos priešgaisrinės saugos instrukcijos ir vykdomi darbuotojų mokymai, ar parengti evakavimo planai, ar laiku matuojama kabelių ir laidų izoliacijos varža, ar laisvai galima prieit prie gaisrinio inventoriaus, ar neužstatyti evakuaciniai išėjimai ir t.t. Pačių inspektorių teigimu, pažeidimų kasmet vis dar fiksuojama gana daug. Ypač dažni atvejai – užstatyti, užrakinti ar apskritai nepraeinami evakavimo keliai, slidi ar saugos reikalavimų neatitinkanti sienų ir grindų danga juose ir kiti, ne mažesnę svarbą turintys aspektai.
 
Kaip apsisaugoti nuo inspektorių nemalonės ir išvengti nelaimės?
Atsakymas į klausimą, kaip išvengti tikrintojų nemalonės, yra gana paprastas – sutvarkykite savo pastatą pagal visus reikalavimus, pasirenkite reikalingus dokumentus ir būtinai instruktuokite ir apmokykite savo darbuotojus. Žinoma, susigaudyti teisės aktų gausoje ir įstatymų leidėjų skelbiamose vingrybėse ne visada yra lengva, todėl į pagalbą galima pasitelkti profesionalią pagalbą ne tik gaisrinės, bet ir visos darbų saugos klausimais teikiančią įmonę. UAB „Sabelija“ savo klientams siūlo paslaugas nuo įsakymų parengimo iki evakavimo pratybų. Kompanijos specialistai, atlikę išsamų įmonės auditą – įvertinę gaisrinės saugos dokumentus, patalpų būklę, apžiūrėję teritoriją joje ir pastate esančius saugos ženklus, pasiūlys optimaliausius aptiktų problemų sprendimus. Pasirinkus Gaisrinės saugos inventoriaus diegimo modulį, specialistai nustatys reikiamą gesinimo priemonių kiekį jūsų įmonėje, jų kabinimo vietas, parinks reikiamus saugos ženklus. Įmonė taip pat siūlo profesionalią ir patikimą paslaugą – gaisrinės saugos dokumentų sutvarkymą. Patikėję šią užduotį specialistams būsite ramūs, jog inspektoriai nepasiges nei vieno „popierėlio“.
 
Žinoma, nuo nelaimės dokumentai ir ženklai apsaugos nedaug. Svarbiausia, pačių dirbančiųjų sąmoningumas ir mokėjimas išvengti nelaimės arba apsisaugoti iškilus grėsmei. Darbuotojai gaisrinės saugos klausimais turi būti mokomi ne rečiau kaip kartą per trejus metus, taip pat pasirašytinai privalo būti supažindinami su gaisrinės saugos instrukcijomis. Čia pagalbos ranką taip pat tiesia „Sabelijos“ specialistai, siūlantys darbuotojų instruktavimo, mokymų ir net evakavimo pratybų paslaugas. Evakavimo ir gaisro gesinimo pratybos – tai kiekvienoje įmonėje ar visuomeninės paskirties pastate reikalingi praktiniai mokymai, kurių metu praktikuojamasi, kaip saugiai elgtis kilus gaisrui. Pratybų metu taip pat patikrinamos ir gaisro signalizacijos sistemos, siekiant užtikrinti, kad jos dirbtų tinkamai bei įvertinama ar evakavimo keliai nėra užstatyti.
 
Taigi, siekiant užtikrinti saugumą ir apsisaugoti nuo Valstybinės Priešgaisrinės Gelbėjimo tarnybos nuobaudų, būtina tinkamai ir atsakingai pasirūpinti savo įmonės gaisrine sauga. Nerizikuokite nei „pinigine“, nei savo darbuotojų gerove.
 
Jovita Lapinskaitė

KONTAKTAI


Registracijos adresas: Rūtų g. 4/Alyvų g.2,
Klaipėda LT-91208
Telefonas (8-46) 382 000
Juridinio asmens kodas 240887380
PVM mokėtojo kodas LT408873811

VILNIAUS SKYRIUS


Laisvės pr. 77b, LT-06122 Vilnius
Telefonas (8-5) 275 8866
El. paštas vilnius@sabelija.lt

KLAIPĖDOS SKYRIUS


Rūtų g. 4, LT-91208 Klaipėda
Telefonas (8-46) 382 000
El. paštas klaipeda@sabelija.lt

KAUNO SKYRIUS


Uosio 10, LT-50133 Kaunas
Telefonas (8-37) 310 410
El. paštas kaunas@sabelija.lt

ŠIAULIŲ SKYRIUS


Pramonės g. 12A, 304 kabinetas, LT-78150 Šiauliai
Telefonas (8-41) 435 399
El. paštas siauliai@sabelija.lt